اسکلت خام مبلمان می تواند باعث انقراض و نابودی جنگل ها شود

اسکلت خام مبلمان از تخته سه لا ساخته شده است. تخته سه لا گرانتر از چوب طبیعی و بسیار گرانتر از نئوپان است. بسته به کیفیت و ضخامت، هزینه تخته سه لا 10 تا 20 دلار در هر متر مربع است که به طور قابل توجهی بر هزینه مبلمان وبهلسترد تأثیر می گذارد.

تخته سه لا ماده ای سبک و بادوام است که نسبتاً “دوستدار محیط زیست” است. در تولید تخته سه لا، ورق های روکش پوست کنده با الیاف متناوب عرضی و طولی به هم چسبانده می شوند.

این حداکثر استحکام را به تخته سه لا می دهد، بالاتر از تیر چوبی همان بخش. تخته سه لا خشک و سبک است. در طول فرآیند تولید (فشار دادن در دما و فشار بالا)، تمام رطوبت از آن تبخیر می شود – تخته سه لا هرگز منجر نمی شود و هرگز خشک نمی شود.

اسکلت

بسته به طرح، قاب را می توان از ترکیب تخته سه لا و تیرهای چوبی (قسمت باربر) یا فقط از تخته سه لا تهیه کرد. تنها استثنا یک قسمت از قاب یک مبل 3 نفره است – نوار پایین. طول آن معمولاً حدود 2 متر است.

و اندازه استاندارد اصلی تخته سه لا، که در کشورهای مستقل مشترک المنافع پذیرفته شده است، 1.5 متر در سمت طولانی است. حتی یک تولید کننده خوب هم مجبور است تخته نئوپان را در این مکان نصب کند.

هرچه تخته سه لا ضخیم تر باشد، استحکام قاب بالاتر است. متأسفانه قیمت نیز افزایش می یابد. حداقل ضخامت 12 میلی متر است. حداکثر 25 میلی متر. اگر قاب از تخته سه لا ضخیم تر و گران تر ساخته شده باشد، قطعاً در مورد آن به شما خواهند گفت.

ویژگی های عملکرد بالای تخته سه لا به سازندگان مبلمان روکش شده با کیفیت بالا اجازه می دهد تا 10 سال ضمانت قاب ارائه کنند.

اگر وزن شما بیش از 120 کیلوگرم است، منطقی است که به قاب تخته سه لا حداقل 16 میلی متر توجه کنید.