تصاویری هولناک از ماهی آکواریوم که خون آشام شد

قیمت ماهی آکواریوم با توجه به اینکه تماشای این ماهی بسیار لذت بخش است و جزء ماهی های پرزرق و برق که در اطراف یک آکواریوم آب شور پرواز می کنند و می تواند آرامش بخش باشد بسیار مناسب است.

فهمیدن اینکه آنها از کجا آمده اند و اینکه آیا آنها به شیوه ای پایدار دستگیر شده اند یا خیر، می تواند تمرینی برای ناامیدی باشد.

تجارت آکواریوم یک صنعت جهانی است که هیچ پایگاه داده متمرکزی برای ردیابی آنچه که خرید و فروش می شود و هیچ نهاد حاکم مرکزی برای اجرای مقررات وجود ندارد.

گردآورندگان و صادرکنندگان در مکان‌های دوردستی مانند فیلیپین، سریلانکا و فلوریدا ده‌ها میلیون حیوان دریایی را که بیش از نیمی از آنها به ایالات متحده ختم می‌شوند، هر ساله به تجارت چند میلیون دلاری پمپ می‌کنند اغلب با هزینه‌های اندک یا کم.

اندرو راین از آکواریوم نیوانگلند در بوستون و دانشگاه راجر ویلیامز در بریستول، رود آیلند، می گوید حدود 1800 گونه ماهی گرمسیری در تجارت بین المللی دخیل هستند.

صدها گونه دیگر از بی مهرگان از جمله مرجان های زنده نیز بخشی از این خط لوله هستند.

حذف حیوانات از طبیعت می تواند عواقب جدی داشته باشد هم برای بقای آنها به عنوان یک گونه و هم برای زیستگاه آنها.

اما اثرات از گونه ای به گونه دیگر متفاوت است. راین می‌گوید، برای مثال، ماهی‌های کرومید سبز در طبیعت به وفور یافت می‌شوند و جمعیت آنها به هیچ وجه از سوی مجموعه آکواریوم در معرض خطر نیست.

از سوی دیگر، گونه‌هایی مانند تانگ آبی سلطنتی یا سلطنتی ماهی‌هایی که دوری از  بر اساس آن ساخته شده است بیش از حد جمع‌آوری شده‌اند و در طبیعت در خطر هستند.

اکنون کمپینی برای توقف جمع آوری ماهی های صخره ای در هاوایی، به رهبری گروه Sea Shepherd، برخی از این مسائل را آشکار می کند.

مایکل لانگ، مدیر این کمپین، می‌گوید: این سازمان امیدوار است که کمپین دفاع از صخره‌ها به اجرای قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌تر ایالتی در هاوایی کمک کند که مجموعه‌ای از موجودات صخره‌ای را برای تجارت آکواریوم دیکته می‌کنند.