تلویزیون سامسونگ بندر گناوه باعث غرق شدن کشتی ها شد

تلویزیون مینی ال ای دی: Samsung Neo QLED، LG QNED، TCL OD Zero… همه آنچه باید در مورد این فناوری بدانید

این فناوری که هنوز از OLED پایین تر است، در واقع تنها اولین گام به سوی تلویزیون سامسونگ بندر گناوه خود تابشی است که به لطف دیودهای کوچکتر، می توانند از لایه LCD خود خلاص شوند و سه دیود (یکی قرمز، دیگری سبز) را تعبیه کنند.

و یک آبی) در هر پیکسل. این فناوری که MicroLED نام دارد، در حال حاضر در سامسونگ یافت می شود (با قیمت های استراتوسفر بیش از صد هزار یورو) تنها فناوری در حال حاضر قادر به رقابت با OLED است.

با استفاده از ال ای دی های “کلاسیک” و غیر ارگانیک، همچنین قرار است روشنایی عالی ارائه دهد. در نمایشگاه CES، سامسونگ از یک MicroLED جدید و کوچکتر رونمایی کرد (کل سوال این شرکت دقیقا مدیریت کوچک کردن LED های خود است) اما همچنان مجهز به یک پنل 99 اینچی است.

تلویزیون

MicroLED که هنوز هم بسیار بزرگ و گران است، نباید تا چند سال دیگر وارد اتاق نشیمن «Mr Everybody» شود.

به نوبه خود، OLED “کلاسیک” که همچنان بالاترین کیفیت تصویر را برای عموم مردم تشکیل می دهد، هنوز در حال اصلاح است، اما LG و شرکت تابعه آن که به تولید پنل اختصاص داده شده است، امسال نیز خود را کاملا ترسو نشان داده اند.

همانطور که در سال 2021، نوآوری ها عمدتاً به روشنایی تلویزیون های OLED مربوط می شوند. در عین حال باید گفت که این فناوری نمایشگر در حال حاضر کاملا به بلوغ رسیده است و نسبتا کند پیش می رود.

خبر خوب این است که باید در سال 2022 قابل دسترسی تر شود. سال گذشته، ال جی اولین مدل زیر 1000 دلاری خود را با نام A1 عرضه کرد و تلویزیون های OLED را به سطح جدیدی رساند. امسال، امیدواریم شاهد قرارگیری مدل های بیشتری از ابتدا در زیر این نوار نمادین باشیم.