لامپ شمعی 5 وات باعث مرگ دختر بچه 5 ساله شد

اگر شایعات از راهروها شروع به ممنوعیت لامپ شمعی 5 وات تا سال 2025 کند، LED ها به زودی در کاربردهای خاص تقریباً اجباری خواهند شد.

در واقع، یک لامپ فلورسنت نمی تواند نقطه خوبی ایجاد کند، زیرا برای ایجاد یک نقطه، به یک منبع نور نقطه ای نیاز دارید. هنگامی که در سال 2018، لامپ های رشته ای هالوژن ممنوع می شود، در عمل فقط LED برای ساختن نورافکن برای مصارف خانگی باقی می ماند.

استفاده از حالت “شیفت شب” اپل یا نرم افزار f.lux که تمام یا بخشی از آبی ساطع شده از صفحه نمایش را کم و بیش حذف می کند، مشکل سمیت نوری و اختلال خواب را حل می کند. اما در وسط روز، این اجازه نمی دهد آبی متعادل داشته باشید.

اگر موضوع بیشتر و بیشتر در رسانه ها مطرح شود، این واقعیت باقی می ماند که تقریباً هیچ کس حاضر نمی شود تا پایان استدلال پیش رود.

لامپ

گروه‌های لابی برای «ال‌ای‌دی‌های خوب» وجود دارد، که خوب است، حتی اگر احتمالاً فقط در توسعه‌یافته‌ترین کشورها موفق شود.

اما مسئله مسمومیت طولانی مدت نور آبی و اختلال در خلق و خوی هنوز تا حد زیادی نادیده گرفته می شود. در صنعت روشنایی، اکثراً به تمام LED اعتقاد دارند.

مانند بسیاری از موضوعات زیست محیطی، اقدامات سطحی با واسطه وجود دارد، در حالی که شاخص های اساسی منفی هستند.

در نورپردازی حرفه ای، لامپ های متال هالید یا لامپ های سدیمی شناخته می شوند. آنها دارای خروجی خوب، رندر رنگ متغیر هستند، اما روشن شدن آنها زمان می برد و بسیار گران هستند. بنابراین آنها آینده زیادی در روشنایی خانگی ندارند.

اگر بخواهیم تازه واردان MIT را باور کنیم، لامپ های رشته ای می توانند پیشرفت زیادی در صرفه جویی در انرژی داشته باشند. این نوآوری هنوز یک فرضیه آزمایشگاهی است، هیچ چیزی نمی گوید که هزینه آن زیاد نخواهد بود، در صورتی که با طول عمر، شکنندگی و اندازه، ممکن است بیشتر مورد پذیرش مصرف کنندگان قرار گیرند.