چاپگر سه بعدی فلزات در تولید لوازم یدکی خودرو نقش بسیار مهمی دارد

قدرت، سرعت چاپ و اندازه برای تولید تجهیزات سنگین حیاتی است، اما این تنها کاربرد چاپگر سه بعدی فلزات نیست. برای بسیاری از تولیدکنندگان، پرینت سه بعدی فلزی راهی برای تبدیل دید به واقعیت با ساخت نمونه های اولیه فلزی به ارزانی و آسانی قطعات پلاستیکی است.

Markforged مستقر در بوستون از سال 2013 چاپگرهای سه بعدی رومیزی مقرون به صرفه را برای پلاستیک و کامپوزیت فروخته است.

این شرکت تکنیک اکستروژن فیلامنت خود را برای چاپ فلز در سال 2018 با تمرکز بر هزینه کم و سهولت استفاده اقتباس کرده است.

نازل چاپگر یک فیلامنت گرم شده متشکل از پودر فلز، پلیمر و موم را بیرون می کشد تا قطعاتی را بسازد. در یک زمان به گفته بن گالوپ، مدیر مهندسی تحقیق و توسعه در Markforged، پس از چاپ یک قطعه، شستشوی سریع با حلال، موم را حذف می‌کند و یک روز پخت در کوره، پلیمر را می‌سوزاند و قطعه تمام شده را می‌دهد.

گالوپ می‌گوید: «برای شرکت‌ها آسان است که فناوری را بپذیرند و سطح مهارت خود را در چاپ سه بعدی پلاستیکی توسعه دهند.

چاپگر

در ماه جولای، Markforged رقیب دیجیتال متال را خریداری کرد که چاپگرهایی را بر اساس فناوری مشابهی به نام بایندر جت می‌سازد.

این چاپگرها مانند پرینترهای جوهرافشان عمل می کنند و لایه های متناوب پودر فلز و چسب را برای ساختن یک قطعه قرار می دهند. وضوح قطعات بایندر جت فوق العاده واضح است.

گالوپ می‌گوید این فقط حیرت‌انگیز است. چاپگرها همچنین می توانند قطعات را 100 برابر سریعتر از سیستم های همجوشی بستر پودری تولید کنند.

ماشین‌های Markforged 150,000 دلار قیمت دارند، در مقایسه با صدها هزار دلار برای سیستم‌های همجوشی بستر پودری. راس آدامز، مدیر محصولات فلزی این شرکت می‌گوید: «این یک تغییر دهنده بازی برای پرینت سه بعدی فلز است زیرا واقعاً هزینه را کاهش می‌دهد.

او می افزاید: «این به مردم کمک می کند تا انگشتان پای خود را در آب ببرند. شرکت‌های بیشتری شروع به درک ارزش تولید افزودنی‌های فلزی کرده‌اند. شما فقط به یک فایل دیجیتال و یک چاپگر نیاز دارید که بتواند قطعات را برای شما تولید کند.