گلیم فرش ماشینی ۶ متری باعث مرگ دختری در تهران شد

سیمونز در مورد گلیم فرش ماشینی ۶ متری پلنگ فوق العاده بزرگ به خبرنگاران گفت و این واقعیت برای جهان خارج شناخته شد. بلافاصله سرکنسولگری کره در نیویورک با ادعای اینکه این خز یک گنجینه ملی است که در کاخ امپراتور استفاده می شود درخواست بازگرداندن خز را داد.

میونگ سونگ در سئول. گروهبان Evron ادعا کرد که او فرش را به قیمت 150000 هوا (25 دلار) از یک فروشنده سئول در آوریل گذشته خریداری کرده است.

او قبل از اینکه فرش را به خانه بفرستد، حدود سه ماه با یک فرش پلنگی در سراسر کره سفر کرد. در اول اوت، ماموران گمرک ایالات متحده یک فرش کمیاب متعلق به آقای گیلتنر را توقیف کردند.

گلیم

مقامات گمرک گفتند که انتظار داشتند بتوانند فرش را به هزاران دلار دوباره بفروشند. وی خاطرنشان کرد: اینکه گروهبان ابرون فرش را به عنوان هدیه در پرونده گمرکی درج کرده است نیز مشکل ساز بوده است.

به نظر می رسد که این فرش مصادره شده در دنور به زودی به اقامتگاه ملکه میونگ سونگ بازگردانده خواهد شد.

Nam Gung-yeom، اولین سرکنسول کره در نیویورک، که رهبری درخواست برای بازگرداندن فرش پلنگ به ملکه Myeongseong در آن زمان را بر عهده گرفت، فرش را یک گنج ملی اعلام کرد.

نیویورک تایمز نیز در این مورد با تیتر “خز پلنگ کره ای به ارزش 100000 دلار” در این باره گزارش داد. نیویورک تایمز گزارش داد که دیوید نامگونگ (Namgung Yeom) که سرکنسول در نیویورک بود، گفت: “اگر جرأت کنید برای این گنج قیمتی قیمت گذاری کنید، احتمالاً 100000 دلار ارزش دارد.”

در آن زمان، سرکنسول Namgung گفت: “لحظه ای که تصویر فرش را دیدم، فکر کردم که متعلق به ملکه فقید Myeongseong است. ساراسوتا هرالد تریبون گزارش داد که در آن زمان، ملکه هدیه شگفت انگیزی از یک فرستاده خارجی دریافت کرد.